Łódź, Łódź-Polesie

Dom 1039 m²

1039 metrów
6 pokoje

Sprzedaż

Cena

2 595 000 PLN

cena za m²

2 498 PLN

Wyjątkowy pałac – perła architektury położony w historycznym centrum Łodzi, do generalnego remontu i adaptacji na cele biznesowe.

Możliwe przeznaczenie:
– Hotel boutique
– Dom restauracyjny
– Reprezentacyjna siedziba biznesowa
– Luksusowa, historyczna rezydencja

Zalety nieruchomości:
– Jeden z najpiękniejszych pałaców w Łodzi
– Niezwykłe miejsce związane z bogatą historią miasta
– Elegancki, reprezentacyjny styl architektoniczny i oryginalna klasa budynku

Położenie w centrum miasta, w prestiżowej dzielnicy, wśród historycznej zabudowy, w bliskim sąsiedztwie Muzeum Sztuki oraz Pałacu Kipperów- Duża działka pozwalająca urządzić wielofunkcyjną przestrzeń recepcyjną lub reprezentacyjny ogród

O PAŁACYKU: Pałacyk Rudolfa Kellera, zbudowany w latach 90 XIX wieku stanowi perłę architektury łódzkiej. Luksusowa rezydencja powstała na zlecenie łódzkiego fabrykanta, właściciela fabryki wstążek, tasiemek i koronek, mieszczącej się w pobliżu. Pierwotnie pałacyk otoczony był ogrodem, aktualnie działka nadaje się do przywrócenia jej funkcji ogrodu przy reprezentacyjnej rezydencji lub stworzenia przestrzeni recepcyjnej. Charakterystyczną cechą willi Kellera jest mansardowy dach oraz strzelista wieżyczka.Budynek łączy w sobie kilka stylów architektonicznych. Motywy neorenesansowe połączone z manieryzmem niderlandzkim tworzą lekką, elegancką formę miejskiego pałacyku z końca XIX wieku. Całość dopełnia wdzięczna wieżyczka. Elewacja frontowa jest bogato dekorowana, z kolei w narożniku północnozachodnim na parterze znajduje się murowana weranda z zejściem do ogrodu, a nad nią obszerny taras z kutą żelazną balustradą. Wewnątrz zachowały się sztukaterie, witraże, stolarka drzwiowa i okienna oraz kafle z motywami roślinnymi.Cały obiekt jest niezamieszkały od 1992, nadaje się do generalnego remontu.

OPIS OBIEKTU:Zabytkowy pałacyk Rudolfa Kellera to budynek wolnostojący, na planie zbliżonym do kwadratu 3 kondygnacyjny, podpiwniczony, z nieużytkowym poddaszem, położony na dużej działce w historycznym centrum miasta. Budynek ma 3 wejścia, werandę z zejściem do ogrodu oraz obszerny taras z kutą żelazną balustradą na piętrze.Powierzchnia użytkowa:- piwnice: 245,5 m²- parter: 267,7 m²- I piętro: 269,2 m²- II piętro: 258,3 m²
Powierzchnia zabudowy: 359 m²
Powierzchnia użytkowa: 1039 m²
Kubatura: 50386 m²
Powierzchnia działki: ok. 3500 m²

W budynku jest reprezentacyjna klatka schodowa. W korytarzach i pokojach zachowały się ozdobne sztukaterie. Okna zabytkowe drewniane. Budynek jest wyposażony w instalacje: wody ciepłej i zimnej, CO, kanalizacji, elektryczną oraz gazową, również odgromowa.

Stan: do remontu.

Działka ogrodzona od strony wschodniej (od ul. Gdańskiej) reprezentacyjnym, historycznym ogrodzeniem stalowym z kutą bramą i furtką. Od strony południowej i północnej siatką stalową.

Całość obiektu objęta ochroną konserwatora zabytków.

Cena do negocjacji.

Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.

Cena

2 595 000 PLN

powierzchnia
1039 m²
pokoje
6
cena m²
2 498 PLN
parking
Nie

Jesteś zainteresowany tą nieruchomością

skontaktuj się z nami i umów się na spotkanie.